Türkiye

Ankara’da 4 günlük arama kararı

Ankara 2 Nolu Sulh Ceza Hakimliği, polisin talebi üzerine Ankara ili sınırları içinde dört günlük arama kararı verdi. Polis karar gereği kişilerin üstlerinde ve araçlarında arama yapabilecek.

Konular: Türkiye
2 Nolu Sulh Ceza Hakimliği polise Ankara'da dört günlük arama kararı verdi.

Arama kararı Ankara 2 Nolu Sulh Ceza Hakimi Seyhan Aksar tarafından 'Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu' kapsamında verildi.

Karar gereği polis 19 Aralık saat 19:00 ile 22 Aralık saat 04:00 arası kişilerin üstlerini ve araçlarını arayabilecek. Al Jazeera’nin ulaştığı Ankara Emniyet'i, arama talebinin gerekçesi konusunda bilgi veremeyeceklerini söyledi. Adli kaynaklar ise polise verilen arama kararının 'adli önleme' kapsamında rutin bir işlem olduğunu belirtti.

Arama kararı kaldırılmıştı

Ankara 10.Sulh Ceza Mahkemesi 13-27 Şubat 2014 tarihleri arasında polise 15 gün boyunca Ankara'nın altı ilçesinde arama izni vermişti.

Arama kararı, CHP’nin başvurusu üzerine bir üst mahkeme tarafından kaldırılmıştı. Arama kararının kaldırılması sonrası Emniyet yaptığı yazılı açıklamada bunun uzun yıllardır yapılan rutin bir uygulama olduğunu belirtmişti.

Kaynak: Al Jazeera  

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;