Futbol

Silahı bıraktı futbola döndü

Özgür Suriye Ordusu’nda sekiz ay savaşan Ziad Ajouz, şimdi Bartınspor’un başarısı için mücadele ediyor.

Konular: Futbol

25 yaşındaki futbolcu, Lazkiye’de, Cebel-i Türkmen tugayında rejime karşı savaştı.

Ailesinin çektiği maddi sıkıntılar sonrası, Özgür Suriye Ordusu’ndan ayrılarak önce kendisi Türkiye’ye sığındı, ardından ailesini de yanına aldı.

Daha önce Suriye'de Birinci Lig takımlarından Tişrin'de ve milli takımda forma giyen futbolcu, Bölgesel Amatör Lig takımlarından Bartınspor'da oynuyor.

İki çocuğu, eşi, annesi, babası ve kardeşiyle birlikte Bartın’da yaşayan Ziad’ın hayali “Esedsiz” bir Suriye’ye geri dönmek.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;