PKK

Silopi'de patlama

Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK'lılar, yola yerleştirdikleri bombayı akşam saatlerinde polis aracının geçişi sırasında patlattı. Saldırıda 4 sivil öldü, 6 sivil ağır yaralandı. 5'i polis 13 kişi ise hafif yaralandı. Ölenler'den biri AK Parti eski Milletvekili İbrahim Hakkı Birlik'in annesi, bir diğeri de AK Parti eski il başkanı Rızgin Birlik’in ağabeyi...

Konular: PKK, Türkiye

şırnak'ın silopi ilçesinde zırhlı polis aracının geçişi sırasında pkk'lılar tarafından rögar kapağına yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 4 sivil öldü, 6 sivil ağır yaralandı. 5'i polis 13 kişi ise hafif yaralandı.  ölen ve yaralanan siviller yoldan geçenler ve yakındaki halı sahada top oynayanlar.

hayatnı kaybedenlerin isimleri isa torlak, ekrem birlik, davut yoksul ve halime birlik. halime birlik, ak parti eski milletvekili ibrahim hakkı birlik'in annesi. ekrem birlik ise ak parti eski il başkanı rızgin birlik’in ağabeyi. bu isimler aynı zamanda hdp milletvekili leyla birlik'in de akrabaları.

yaralılar bölgeye sevk edilen ambulanslarla silopi devlet hastanesi'ne kaldırıldı. yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu belirtildi.

patlama bölgesine çok sayıda polis sevk edildi.

valilikten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"ilimiz silopi ilçesinde 10. cadde üzerine pkk/kck terör örgütü mensuplarınca konulan patlayıcının patlaması neticesinde meydana gelen hain saldırıda 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 6 vatandaşımız ağır şekilde yaralanmış, 5 polis memurumuz ve 8 vatandaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır."

kaynak: al jazeera

 

Abdülkadir Konuksever

1971 yılında diyarbakır'da doğdu. 1990 yılında gazeteciliğe başladı. ulusal ve uluslararası yayın kuruluşlarında çalıştı. basılı iki öykü kitabı bulunan konuksever, al jazeera türk diyarbakır ofisi muhabiri olarak görev yapmaktadır.  Devamını oku

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;