Bilim-Teknoloji

Türkiye'de Google Glass deneyimi

Google'ın akıllı gözlüğü Glass, dünya çapında 30 bin kişi tarafından test ediliyor. Türkiye'de cihazı resmi olarak kullanan 10 kişiden biri olan Deniz Altun, deneyimlerini Al Jazeera'ya anlattı.

Konular: Bilim-Teknoloji

google'ın 2 yıl önce duyurduğu ve halen dünya çapında yaklaşık 30 bin kişi tarafından test edilen akıllı gözlüğü glass, explorer yani kaşif programı kapsamında kullanılıyor. google'ın belli kişilere seçerek verdiği akıllı gözlüğünü kaşif programı kapsamında kullananlardan biri de deniz altun.

akademisyen olan altun, gözlüğü günlük hayatında aktif olarak kullanılıyor ve bununla ilgili olarak google'a geri bildirimlerde bulunuyor. başından ilginç olaylar da geçen altun'u polis sananlar bile olmuş.

google glass'ın geleceğinin parlak olduğunu düşünen deniz altun, cihazın özelliklerinin geliştirilecek uygulamalarla artırılabileceğini söylüyor.

kaynak: al jazeera

Özgür Çetin

Bilim-Teknoloji yazarı Devamını oku

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;