Bilim-Teknoloji

Yeni Apple Store açılışa hazır

Apple, 25 Ekim'de Türkiye'deki ikinci mağazasını da İstanbul'da açmaya hazırlanıyor. Büyük açılış öncesinde basına tanıtılan yeni Apple Store, 125 farklı ürünle büyük açılışa hazır.

Konular: Bilim-Teknoloji
Yeni Apple Store'un randevu sistemini rahatlatması bekleniyor
Yeni Apple Store'un randevu sistemini rahatlatması bekleniyor [Fotoğraf: Al Jazeera]

Apple, İstanbul'daki ikinci mağazasını 25 Ekim sabahı saat 10.00'da Akasya AVM'de açıyor. Büyük açılış öncesi kapılarını basına açan yeni Apple Store, 125 farklı ürün çeşidiyle tüketicileri bekliyor. Al Jazeera Türk ekibi olarak açılış öncesi mağazayı gezdik. 

İstanbul'daki ikinci, Anadolu yakasındaki ilk mağaza olacak Apple Store Akasya, tüketicilere 80 Genius ile hizmet verecek. Özel eğitim alan Genius ekibinin, İspanyolca, Almanca ve Bulgarca dahil 10 farklı dili konuşabildiği belirtildi. 

Yeni mağazada iPhone, iMac, iPad ve iPod dahil olmak üzere 125 farklı ürün yer alıyor. Ürünler arasında, Apple'ın kısa süre önce tanıttığı 27 inç 5K iMac de yer alıyor. Apple Store'u ziyaret edenler, şifresiz Wi-Fi hizmetiyle ürünlerin tümünü deneme imkanı bulacak. Alınacak ürünlerin, Genius'lar tarafından kişiye özel kurulumu yapılacak. Bu işlem kapsamında, alınan ürünlere -kullanıcıların e-posta hesaplarının kurulması, iCloud senkranizasyonunun yapılması ve gerekli uygulamaların indirilmesi gibi işelmler yer alıyor. 

Apple müşterileri, Apple Store'da yer alan atölyelerde ürünler hakkında daha fazla bilgi alabileceği gibi internetten kayıt yaptıran müşterilere eğitim de sunulacak. Birebir (One on one) eğitim almak isteyen ve belli projeleri üzerinde çalışmak isteyen müşteriler ise yıllık 199 TL karşılığında eğitim alabilecek. 

Çocuklara özel programlar sunulacak

Apple Store'da çocuklar için özel programlar da sunulacak. Bu programlardan biri olan 'Saha Gezisi' (Field Trip) kapsamında mağazaya gelen çocuklar birlikte ürettikleri çalışmaları veya üzerinde çalıştıkları projeleri sunmak için Apple Store'u bir sergi salonu gibi kullanabilecek. Saha Gezisi programı, 2015'ten itibaren geçerli olacak. 

8-12 yaş arasındaki çocuklar için 'Apple Camp' adı verilen yaz dönemine özel bir eğitim sunulacak. Üç gün süren eğitimde çocuklara film çekmek ve ses efektleri üretmek gibi eğitim verilecek ve projelerini yine Apple Store'da sunmalarına imkan verilecek. 

Genius Bar hizmeti gelişiyor 

Apple Store Akasya'da hizmete girecek olan Genius Bar, teknik hizmet alanında İstanbul'daki müşterilerin ihtiyacını rahatlatacak. Mağazanın en geniş bölümünü kapsadığı dikkat çeken Genius Bar'da, müşteriler internette rezervasyon yaptırdıktan sonra Genius'lardan yardım alabilecek. 

Randevu sistemini rahatlatabilir

Açılan bu ikinci Apple mağazasının özellikle iPhone modellerinin tamir ve bakımı için randevu alamayanlar için ayrı bir önemi var. Yeni mağazanın son günlerde sorun yaşanan Türkiye'deki Apple randevu sistemini rahatlatması bekleniyor. Appel'ın Türkiye'deki ilk mağazası 5 Nisan'da İstanbul Zorlu Center'da açılmıştı.

Kaynak: Al Jazeera

Müfit Yılmaz Gökmen

Bilim-Teknoloji yazarı Devamını oku

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;