Görüş

Türk dış politikası değişiyor mu?

Önce İsrail ardından Rusya ile ilişkiler düzeliyor. Mısır ile de normalleşmenin yakın zamanda gerçekleşebileceğine dair işaretler geliyor. Peki Türk dış politikası gerçekten değişiyor mu? Bu bir üslûp değişikliği mi yoksa prensipler mi değişen? Bu değişim nereye varabilir? Suriye'yi de kapsar mı? Alanında uzman dört isim İlter Turan, Gülnur Aybet, Fuat Keyman ve Burhanettin Duran bu sorulara yanıt verdi.

İlter Turan & Gülnur Aybet & Fuat Keyman & Burhanettin Duran

İlter Turan, Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi.Gülnur Aybet, Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı, BAUCESS Güvenlik Çalışmaları Merkezi Direktörü.Fuat Keyman, İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü, Sabancı Üniversitesi Uluslarar Devamını oku

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;