Türkiye

17 ülkeden 42 eserle köyde sergi

Ressam Safa Büte, 17 farklı ülkeden sanatçıların eserleriyle Niğde'nin Yeşilburç Köyü sokaklarında sergi açtı. Köyde toplam 42 eser sergileniyor. Büte, amacını köylerde yaşayan insanların sanatla buluşmalarını sağlamak olarak özetliyor.

Ressam Safa Büte, 17 farklı ülkeden sanatçıların eserleriyle Niğde'nin Yeşilburç Köyü sokaklarında sergi açtı. Sergide toplam 42 eser var.

Hindistan'dan ilham aldı 

Büte, amacını köylerde yaşayan insanların sanatla buluşmalarını sağlamak olarak özetliyor: 

"Benim amacım sanatın halka ulaştırılması, en alt kesimlere kadar gidebilmesidir. Çünkü belirli kesimler sergilere gidiyor ama bunu halka indiremiyoruz. Birkaç ay önce Hindistan'da bir sanat merkezi benzeri bir organizasyon yaptı. Birçok ülkeden sanatçıların resimleri köylerde sergilendi. Bu hoşuma gitti. Bu sergiyi Türkiye'de gerçekleştirme teklifinde bulundum, onlar da destek verdiler."

Ressam Büte, sergilere Niğde'nin farklı köylerinde de devam ettikten sonra bu fikrin tüm Türkiye'de hayata geçirilmesini hedefliyor. 

Kaynak: DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;