Türkiye

6500 yolcu otellerde

İstanbul'daki kar yağışı nedeniyle THY'nin yüzlerce seferi iptal edildi. THY Perşembe günü öğlene kadar hiçbir iç hat seferinin yapılamayacağını duyurdu. Atatürk Havalimanı'nda bekleyen 6500 yolcu otellere yerleştirildi.

Konular: Türkiye, Hava Durumu

İstanbul'daki yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle uzun menzilli uçuşların tamamını ve Avrupa uçuşlarının da büyük bölümünü iptal eden Türk Hava Yolları (THY), Atatürk Havalimanı'nda kalan yolculardan 6 bin 500'ünü otellere yerleştirdi.

Yoğun tipide kara ulaşımında yaşanan aksaklık nedeniyle bazı yolcuların otellere transferi de yapılamadı. Bu yolcular havalimanında bulunan konferans salonları ile iç ve dış hatlar geliş terminalinde bulunan salonlarda ağırlanacak. THY şu ana kadar yolculara 20 bin kişilik kumanya dağıttı.

THY, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Perşembe günü öğlene kadar yapılacak tüm iç hat seferlerinin karşılıklı olarak iptal edildiğini duyurdu. 

Pistlerdeki karla temizleme çalışmaları aralıksız devam ederken, hava trafiği Salı gecesinden beri aksıyor. Kalkışların hemen hepsinde iptal ve gecikme söz konusu. Havalimanına inişlerin çoğu da iptal edilmiş durumda. Atatürk Havalimanı internet sitesindeki geliş ve gidiş bilgilerine göre şu sıralarda çok az sayıda sefer yapılabildi. 

THY, 19 Şubat'ta uçuşlarının bazılarının da iptal edildiğini duyurdu.

Topçu: Fiilen kapalı

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Atatürk Havalimanı'nın yoğun hava muhalefeti nedeniyle fiilen kapalı olduğunu belirterek, "Birçok yolcumuz elimizde olmayan nedenlerle mağdur oldu. Bütün yolcularımızdan özür diliyoruz" ifadelerini kullandı.

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçuşların büyük bölümünde aksamalar var.

Havalimanı yetkilileri, yolcuların seferlerle ilgili son durumu öğrenmeden Atatürk Havalimanı'na gelmemelerini istedi.

Kaynak: Al Jazeera, Anadolu Ajansı

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;