ABD

ABD polisi bir siyahı daha öldürdü

ABD'de silahsız siyah genç Michael Brown'ı öldüren polisin aklanmasının üzerinden bir hafta geçmeden bu kez Georgia'da 27 yaşındaki Anthony Hill polis tarafından öldürüldü.

Konular: ABD
Anthony Hill son 4 günde polis tarafından öldürülen 3. siyah

Polis, silahsız bir genci öldürmesine, 27 yaşındaki Anthony Hill'in çıplak dolaşarak kapıları çaldığını ve tuhaf davranışlar sergilediği açıklamasını getirirken, 'Hill'in akli dengesinin yerinde olmadığı' belirtildi. Olay duyulduktan sonra sosyal medyada büyük tepki çekti. #AnthonyHill etiketiyle atılan tweet'lerde Amerikan polisinin siyahlara yönelik ayrımcılık yaptığı suçlaması getirildi. 

Associated Press'in haberine göre, Georgia Emniyeti olay hakkında soruşturma başlatırken, Robert Olsen isimli 7 yıllık beyaz polisin Hill'e en az iki kez ateş açtığını açıkladı. 

Georgia Polisi, 911 yardım hattını arayan bir kişinin civarda bir yabancı dolaştığı yönündeki ihbarının ardından polisin bölgeye intikal ettiğini belirtip, "Arayan kişi çıplak bir erkeğin dengesiz hareketlerle kapıları çaldığını ve yerlerde süründüğünü söyledi" açıklamasını yaptı. 

Hill ABD'de cuma gününden beri beyaz bir polis tarafından öldürülen üçüncü siyah oldu. 

Kaynak: AP

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;