ABD

ABD'de orman yangını: 11 ölü

ABD'de, Büyük Smoky Dağları Ulusal Parkı'nda 23 Kasım'da başlayan orman yangınında 11 kişi hayatını kaybetti. Son 13 yıldır ülkede en fazla sivil kaybının yaşandığı yangında park içerisinde yer alan Gatlinburg tatil köyü tamamen kül oldu.

Konular: ABD

ABD'nin doğu eyaletlerinden Tennessee'deki Büyük Smoky Dağları Ulusal Parkı'ndaki orman yangınında 11 kişi hayatını kaybetti.

Park içerisinde yer alan Gatlinburg tatil köyündeki mahallelerin tamamının yok olmasına neden olan yangın, Amerika'da son 13 yılın en fazla sivil kaybının yaşandığı orman yangını olarak tarihe geçti. 

Yetkililerin çıkış nedenini henüz belirleyemediği yangında şimdiye kadar yaklaşık 7 bin hektar alan kül oldu, 700 yapı tamamen kullanılamaz hale geldi.

23 Kasım'da başlayan ve büyük ölçüde kontrol altına alınan yangın nedeniyle bölgede yaşayan 14 bin kişi tahliye edildi. 

Kaynak: Reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;