Premier League

Allardyce'ın başı gizli çekimle derde girdi

Daily Telegraph gazetesinin iki muhabiri kendilerini Uzak Doğu'dan gelen işadamı olarak tanıtıp İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Sam Allardyce ile masaya oturdu. Tecrübeli teknik adam da 'kurmaca' tekliflerini 400 bin sterlin karşılığında kabul edince konuşmalar haber oldu.

Konular: Spor, Futbol, İngiltere

Bonservisi üçüncü şahıslarda olan futbolcuların transferinin yasal hale getirilmesine yardım etmeyi para karşılığında kabul ettiği toplantının görüntüleri İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Sam Allardyce'ı zor durumda bıraktı.

Roy Hodgson'ın istifa etmesi üzerine temmuz ayında Premier Lig ekiplerinden Sunderland'deki görevini bırakan ve milli takım teknik direktörlüğüne getirilen 61 yaşındaki deneyimli çalıştırıcı, kendilerini Uzak Doğu'dan gelen işadamları olarak tanıtan Daily Telegraph gazetesinin iki muhabirine, federasyonun transferle ilgili kurallarının nasıl aşılabileceği konusunda yardım etmek için 400 bin sterlin karşılığında anlaşma sağladı.

Arjantinli Carlos Tevez ve Javier Mascherano'nun transferlerinin ardından 2008 yılında bonservisi şirketlerde ya da üçüncü şahıslarda olan futbolcuların tranferine yasak getiren federasyonun kurallarının aşılabilmesi konusunda para karşılığında yardım etmeyi kabul eden Allardyce, muhataplarına 2014 yılında West Ham United'a 12 milyon sterlin bonservis bedeliyle gelen Enner Valencia'yı örnek gösterdi.

Londra ekibiyle 5 yıllık sözleşme imzalayan forvet oyuncusunun bonservisinin Meksika'nın Pachuca kulübünde gösterildiği bilgisini paylaşan Allardyce, İspanya, Belçika, Portekiz, Güney Amerika ve Afrika kıtası oyuncularının bu yöntemle İngiliz ekiplerine getirilebileceğini savundu.

Milli takımdaki selefi Roy Hodgson'ın kararsız olduğunu ve yardımcısı Gary Neville'dan da olumsuz etkilendiğini iddia eden Allardyce, İngiltere Futbol Federasyonu'nun dünyanın en çok geliri olan federasyonlardan biri olmasına karşın Wembley Stadı'nın yeniden inşasına 870 milyon sterlin harcaması için "aptalca" yorumunu yaptı.

İngiltere kraliyet tahtının varisleri Prens William ve Prens Harry için de sözlerini sakınmayan Allardyce, iki kardeşin 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık sürecinde yaptıklarıyla ülkelerini zorda bıraktığını ileri sürdü.

Futbol Federasyonu, basında çıkan haberlerin ardından iki yıllık sözleşmesi olan Sam Allardyce hakkında inceleme başlatıldığını bildirdi. Deneyimli teknik adam, 2018 Dünya Kupası grup elemelerinde milli takımın başında çıktığı tek maçta Slovakya'yı 1-0 yenmişti.

Kaynak: AA
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;