Bilim-Teknoloji

Amazon oyun sektörüne giriyor

Dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden olan Amazon, oyun işine gireceğinin sinyallerini verdi.

Konular: Bilim-Teknoloji
Amazon'un hazırlayacağı oyunlarının firmanın kendi telefonu Fire'da da kullanılması bekleniyor
Amazon'un hazırlayacağı oyunlarının firmanın kendi telefonu Fire'da da kullanılması bekleniyor

ABD’li online alışveriş devi Amazon, tablet ve telefondan sonra oyun pazarına da gireceğinin ipuçlarını vermeye başladı. Firma oyun konusunda deneyimli bir ekip kurmaya başladı. 

Oyun sitesi Gamasutra’nın haberine göre Amazon, oyun konusundaki ilk ciddi adımını atıyor. Haberdeki bilgiye göre firma oyun geliştiriciler için iş ilanları vermeye başladı. Firmanın Game Studios birimi içinde çalışacak olan personelin ilan sayısı ise 25. 

İlanlarda yer alan bilgilere göre işe alınacak personel Amazon’un bulut servisinde çalışacak oyunlar geliştirecek. Ayrıca firmanın geçen yıl satın aldığı Twitch için de geliştirmeleri yine işe alınacak yeni çalışanlar yapacak. 

Kesin bir bilgi olmamakla beraber kurulacak ekibin hazırlayacağı oyunların Amazon’un akıllı telefon, tablet ve TV USB cihazları üzerinden oynanabilecek bulut tabanlı olması bekleniyor. 

Kaynak: Al Jazeera   

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;