Bilim-Teknoloji

Android Wear'ı herkes kullanamayacak

Google tarafından akıllı saatler için geliştirilen Wear işletim sistemli ürünler herkes tarafından kullanılamayacak. Bunun en önemli sebebi ise sadece belli telefonların Wear'ı desteklemesi.

Konular: Bilim-Teknoloji
Google Wear kullanan akıllı saatler her telefonla uyumlu olmayacak
Google Wear kullanan akıllı saatler her telefonla uyumlu olmayacak [Fotoğraf: Google]

mobil işletim sistemi alanında en büyük paya sahip olan google şimdi de gözünü giyilebilir teknolojilere dikti. firma geçtiğimiz aylarda sadece akıllı saatlerle kullanılabilecek wear isimli yeni bir işletim sistemini tanıtmıştı.

wear ile ilgili detaylar yavaş yavaş belli olurken, yeni ürünler de duyurulmaya devam ediyor. wear işletim sistemi kullanan lg'nin g watch, samsung gear live ve motorola moto 360 akıllı saatleri duyurulan ürünler arasında yer alıyor.

wear işletim sisteminin akıllı telefonlarla beraber çalışabilmesi için telefonda android'in 4.3 sürümünün bulunması gerekiyor. günümüz üst düzey akıllı telefonların birçoğunda android'in bu sürümü kullanılıyor. ancak oranlara baktığımızda piyasadaki telefonların yaklaşık yüzde 25'inin wear ile uyumlu olduğu görülüyor.

her telefonla kullanılamayacak

wear işletim sistemi kullanan akıllı saatler telefon senkronizasyonu olmadan da kullanılabiliyor. ancak o zaman etkileşimli özelliklerin hiçbiri çalışmıyor. yani bu tip bir akıllı saati satın almadan önce beraber kullanılacak akıllı telefonun hangi işletim sistemine sahip olduğunu kontrol etmek gerekiyor.

kaynak: google

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;