Türkiye

Ankara saldırısına 14 tutuklama

Ankara saldırısıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 21 kişiden, tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği'ne sevk edilen 14'ü tutuklandı. 7 kişi savcılıkça serbest bırakıldı.

Konular: Türkiye
[Fotoğraf: AA]

Emniyet'teki işlemleri tamamlanan şüpheliler, 21 Şubat Pazar sabah saatlerinde Ankara Adliyesi'ne götürüldü. Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu'nda görevli cumhuriyet savcılarınca sorgulanan şüphelilerden 14'ü tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği'ne sevk edildi, 7 kişi ise serbest bırakıldı.

Nöbetçi Ankara 5. Sulh Ceza Hâkimliği, şüpheli 14 kişinin tutuklanmasına karar verdi.

Şüpheliler, "silahlı terör örgütüne yardım etme", "resmi belgede sahtecilik", "kamu kurum ve kuruluşlarını aracı olarak kullanarak dolandırıcılık" suçlarından tutuklandı.

Ankara'da İnönü Bulvarı'nı Dikmen Caddesi'ne bağlayan Merasim Sokak'ta 17 Şubat'ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında düzenlenen bombalı saldırıda 28 kişi hayatını kaybetmiş, 60'tan fazla kişi de yaralanmıştı. Saldırının ardından 10 ilde eş zamanlı operasyon yapılmış, 21 şüpheli gözaltına alınmıştı. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;