Türkiye

Anne ve çocuk yanan araçtan kurtarıldı

Okmeydanı'nda yüzleri maskeli bir grup park halindeki 5 aracı ateşe verdi. Araçlardan birinde eşini bekleyen anne ve 4 yaşındaki çocuğunu yanan araçtan çevredekiler kurtardı.

Konular: Türkiye

İstanbul Okmeydanı'nda yüzleri maskeli bir grup caddede park halinde bulunan 5 aracı benzin dökerek yaktı. Yakılan bir aracın içindeki 4 yaşındaki bir çocuk ile annesi, yanmaktan son anda vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

Olay, 17:30 sıralarında Fatih Sultan Caddesi üzerinde meydana geldi. Yüzleri maskeli bir grup, cadde üzerinde bulunan 5 aracı benzin dökerek ateşe verdi. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri, vatandaşlar tarafından söndürülen araçlara soğutma çalışması yaptı.

Çocuk ile anneyi vatandaş kurtardı

Saldırganlar, caddede park halindeki otomobillerinin arasında, markete giden eşini bekleyen Dilay Ş. ve çocuğunun içinde bulunduğu aracı da ateşe verdi. Çevrede bulunan vatandaşlar kadın ve çocuğu araçtan çıkararak yakınlardaki bir lokantaya götürdü.

Eşi ve çocuğu yanan araçtan vatandaşlar tarafından kurtarılan araç sahibi, "6-7 kişi geldiler. Aracın üzerine benzin attılar, içinde eşim ve çocuğum vardı. Birden ateşe verdiler, yandı. Etraftaki esnaf geldi, yangın söndürme tüpü ile söndürdüler. Çok şükür eşim ve çocuklarda bir şey yok" dedi.

Bir başka araç sahibi de "Adamlar gelmişler keyiflerine göre hareket ediyorlar. Ben evdeydim sesleri duydum baktım ki araç yanıyordu vatandaşlar sağ olsunlar onlar müdahale etmişler üzerine kar atmışlar söndürmüşler" diye konuştu.

Polis olay sonrası kaçan şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;