Türkiye

'Askeri casusluk değil dijital terör'

İstanbul askeri casusluk davasında tüm sanıklar beraat etti. "Bu davanın adı askeri casusluk davası değil, dijital terör davası olmalı" diyen hakim, davayla ilgili sahte delil üretenler hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

Konular: Türkiye

İstanbul askeri casusluk davası olarak bilinen davada mahkeme heyeti kararını açıkladı. Tüm sanıklara beraat kararı verildi.

Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada kararı Mahkeme Başkanı Selçuk Kaya okudu.

Mahkeme heyeti Başkanı Selçuk Kaya, kararını açıklamadan önce "Bu davanın adı aslında bana göre askeri casusluk davası değil, dijital terör davası olmalı" dedi. Kaya'nın bu sözü salonda alkışlarla karşılandı.

Tüm sanıkların beraatına hükmeden mahkeme heyeti, dijital delillere ilişkin sorumlu bulunanlar hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi. Mahkeme sanıkların cezaevinde kaldıkları süreye ilişkin tazminat davası açmaları yönündeki hakkını da hatırlattı.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;