Avustralya Açık

‘Avustralya’nın yeni bir şampiyona ihtiyacı var’

Tenis tarihinin en iyi raketlerinden Avustralyalı Rod Laver, ülkesinin yeni bir şampiyona ihtiyacı olduğunu söyledi, genç yetenek Kyrgios’a övgüler yağdırdı.

Konular: Spor, Tenis
Rod Laver 11 kez Grand Slam kazandı. [Reuters]

Leyton Hewitt, bir Grand Slam şampiyonluğu gören son Avustralyalı. 2002 Wimbledon’da gelen bu başarının ardından bir daha hiçbir Avustralyalı bu başarıya ulaşamadı.

Tenis tarihinin en büyük isimlerinden biri olan Rod Laver, 16 Ocak’ta başlayacak Avustralya Açık öncesi kendini adının verildiği kortun önünde kendi heykelinin açılış töreninde konuştu.

Ülke olarak bir şampiyona ihtiyaç duyduklarını söyleyen Laver, 21 yaşındaki Nick Kyrgios’un yükselişine ve kendini geliştirmesine dikkat çekti.

11 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Laver, iyi ve sistemli çalışması halinde Kyrgios’un dünyanın en iyisi olabileceğini ifade etti. Laver, genç raketin istikrarsız ve disiplinsiz durumuna dikkat çekti.

Profesyonel Tenisçiler Birliği, Shanghai Masters’ın ikinci turunda elenen Kyrgios’a düşük performansı nedeniyle para cezası vermişti.

Maçta kullandığı servislerin bir çoğu fileye çarpan ve rakibinin servisini beklemeden oyun alanından çıkarak iskemleye oturan 21 yaşındaki tenisçi, seyirci tarafından ıslıklanmıştı. Avustralyalı tenisçi, ilk turda Sam Querrey’i yendiği maçın ardından yaptığı açıklamada, müsabaka sırasında çok sıkıldığını söylemişti.

Kaynak: Al Jazeera ve Reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;