Dijital iletişim ajansı Papillon tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre sosyal medyayı en aktif kullanan bakanlıklar arasında ilk sırayı Sağlık Bakanlığı aldı. Takipçi sayıları, kullanıcılarla etkileşim, resmî web sitelerinden sosyal medya hesaplarına yönlendirme gibi kriterlerin göz önünde bulundurulduğu araştırmada bakanlıkların Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube'daki resmi hesapları incelendi. 

Araştırmaya göre Facebook'u en iyi kullanan bakanlık Sağlık Bakanlığı. Onu bu platformda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı izliyor.

Twitter'da en çok takipçi sayısına Dışişleri Bakanlığı sahip olmasına rağmen bu platformu en etkili kullanan bakanlık araştırmaya göre Sağlık Bakanlığı. İkinci sırada Dışişleri Bakanlığı, üçüncü sıradaysa Gençlik ve Spor Bakanlığı yer alıyor.

Instagram'ı en iyi kullanan üç bakanlık ise sırasıyla şöyle: Sağlık Bakanlığı, Geçnlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı 

Araştırmaya göre YouTube'u en iyi kullanan bakanlıklar arasında ilk sırayı Gençlik ve Spor Bakanlığı alıyor. Onu, Dışişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı izliyor. 

Kaynak: Al Jazeera