Tenis

'Bana da şike teklif edildi'

BBC'nin teniste şike yapıldığı haberinin ardından yankılar giderek büyüyor. Erkeklerde dünya sıralamasının 1 numarası Novak Djokovic kendisine de şike teklifi yapıldığını itiraf etti.

Djokovic 2007 yılında bir maçı kasıtlı olarak kaybetmesi için kendisine 200 bin dolar teklif edildiğini açıkladı.

Sırp raket "Parayı direkt bana teklif etmediler. Dolaylı yoldan ekimibe ulaştırmışlar. Onlar da derhal müdahale etti. Bunu kabul etmem söz konusu bile olamazdı" dedi.

Djokovic "10 yıl önceki maçlardan bahsediliyor ve bunlar tenise gölge düşürüyor. İsimler açıklanmadı bu yüzden de herkes tahminde bulunuyır. Ama ortada kanıt yok. Şimdilik her şey spekülasyon" dedi.

BBC'nin haberine göre son 10 yılda ilk 50'de yer alan 16 tenisçinin adı şikede geçiyor. İddiaya göre isimlerden biri de grand slam şampiyonu.

Kaynak: Reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;