Beşiktaş

Beşiktaş e-spor takımı kurdu

Beşiktaş Kulübü, online oyunlar üzerine kurulu bir spor olan e-spor takımı kurduğunu açıkladı.

Konular: Spor
Kulüpten e-spor dalıyla ilgili bilgi verildi. [Fotoğraf: bjk.com.tr]

akaretler'deki kulüp binasında gerçekleştirilen imza törenine katılan isimlerden beşiktaş basın sözcüsü metin albayrak, yaptığı açıklamada bir ilke imza attıklarını söyledi.

albayrak şöyle konuştu:

"dünyada her şey değişiyor. bilgisayar ve internet ortamı artık yeni jenerasyonda ve sosyal anlamda çok farklı. saha içerisinde değil, internet ortamında da bu tür mecraların çok yoğun olduğu bir ortamda arkadaşlarımızın sayesinde beşiktaşımıza yeni bir şube katılmış oldu."

kulübün açıklamasında e-spor ile ilgili şu bilgilere yer verildi:

"e-spor, hem fiziksel hem de zihinsel bir takım özelliklere sahiptir. bunlar, sanal veya bilgisayar ortamında icra edilmesi, yeni tesis veya ekipman bakımından geleneksel sporlarla karşılaştırıldığında çok büyük finansal kaynağı gerektirmemesi, dünyanın her bölgesinde bu sporu icra edebilme olanağının bulunması, bireysel ve takım halinde oyuna açık olması ve doğasına özgü araç gereci gerektirmesidir. e-spor, dünyanın bir ucundaki insanın dünyanın diğer ucundaki insanla internet aracılığıyla buluşup oyun oynayabileceği ya da büyük elektronik spor organizasyonları aracılığıyla dünyanın farklı yerlerinden gelen insanların buluşup, oyun oynayabilecekleri hem fiziksel hem de zihinsel çaba gerektiren bir spor olarak tanımlanabilir."

kaynak: aa
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;