Türkiye

Boynukalın Bakan Yardımcısı oldu

Hürriyet Gazetesi'ne saldırıda adı gündeme gelen AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığına getirildi.

Konular: AKP, Türkiye
Abdurrahim Boynukalın [Fotoğraf: AA]

6 Eylül'de Hürriyet Gazetesi önünde düzenlenen protesto eyleminde yer alan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığına getirildi. Protesto gösterisi sırasında bir grup Hürriyet binasına taşlı saldırı gerçekleştirmiş, binanın bazı camları kırılmıştı.

Olayle ilgili açılan soruşturmada Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na ifade veren Boynukalın, "Gidiş nedenim demokratik hakkım olan sözlü protestoyu gerçekleştirmekti" demişti. 

Boynukalın, 7 Haziran'da milletvekili seçilmiş ancak 1 Kasım erken seçiminde aday gösterilmemişti. 

Atama kararları

Gençlik ve Spor Bakanlığı dışında bazı bakanlıklara da bakan yardımcılığı ataması yapıldı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılığına Hasan Ali Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcılığına Ali Rıza Alaboyun, İçişleri Bakan Yardımcılığına Sebahattin Öztürk, Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına da Orhan Erdem atandı.

Ayrıca, Merkez Valisi Selam Altınok, İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığına getirilirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı 1. derece kadrolu ve +7000 ek göstergeli Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına Müsteşar Yardımcısı Mehmet Selim Bağlı tayin edildi.

Kaynak: Al Jazeera, AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;