Cezayir

Buteflika hastaneye kaldırıldı

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülaziz Buteflika, Fransa'nın başkenti Paris’te hastaneye kaldırıldı.

Konular: Afrika, Fransa
Buteflika cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanmaya tekerlekli sandalye ile gitmişti. [Reuters]

Cezayir'den El Vatan gazetesi, 77 yaşındaki Buteflika'nın, başkent Paris'te bulunan Val-de-Grace askeri hastanesinde tedavi altına alındığını duyurdu.

Buteflika, geçtiğimiz ay da Fransa'nın Grenoble kentinde 3 gün boyunca bir hastanede tedavi görmüştü.

4. kez Cumhurbaşkanı

1999 yılından beri Cezayir Cumhurbaşkanı olan Abdulaziz Buteflika, nisan ayında yapılan son seçimde de oyların yüzde 81,53'ünü alarak dördüncü kez bu göreve seçilmişti. Sağlık sorunları yaşadığı için mitinglere katılamayan Buteflika’nın seçim kampanyasını Başbakan Abdulmalik Sallal yürütmüştü. Buteflika, seçimlerde oy kullanmaya tekerlekli sandalye ile gitmişti. 

Kaynak: AA ve Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;