Türkiye

'Büyükanne maaşı' ödemeleri başlıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, "Büyükanneye torun maaşı" ödemelerinin Cuma günü başlayacağını duyurdu.

[Fotoğraf: AA]

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre, 15-31 Mart tarihlerinde başvurusunu tamamlayarak katılım belgesi imzalayan 5 bin 735 büyükanneye, Cuma gününden itibaren ilk ödemeler PTT aracılığıyla yapılacak.

Süresi içinde gelmeyen veya belgelerini teslim etmeyenler nedeniyle illerde eksik kalan kontenjanlar için yedek listeler belirlendi. Yedek listede Ankara'dan 55, Antalya'dan 60, Bursa'dan 132, Gaziantep'ten 50, İstanbul'dan 163, İzmir'den 114, Kayseri'den 40, Konya'dan 51, Sakarya'dan 42, Tekirdağ'dan 59 olmak üzere toplam 766 kişi var.

Proje kapsamındaki büyükannelere aylık 425'er lira ödenecek.

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;