IŞİD

Canlı bomba zanlıları tutuklandı

Yılbaşında Ankara'da eylem yapacakları istihbaratı üzerine yakalanan IŞİD mensubu iki canlı bomba zanlısı, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konular: IŞİD, Türkiye
Ankara polisi, şüphelilerin evinde ele geçirilen bombaların görüntülerini basınla paylaştı.

Ankara'da eylem hazırlığındayken yakalanan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) mensubu iki canlı bomba zanlısı, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İki zanlı, Ankara Adliyesi'nde nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’na ifade verdikten sonra tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemede hâkim karşısına çıkan zanlılar hakkında, "terör örgütü üyesi olmak" ve "patlayıcı madde bulundurmak" suçlarından tutuklama kararı verildi. Zanlılar Sincan Cezaevi'ne gönderildi.

M.C. (28) ve A.Y. (40),  yılbaşında eylem yapacaklarına yönelik istihbarat üzerine üç gün önce Mamak Yakupabdal Mahallesi'nde kiraladıkları hücre evine düzenlenen operasyonda yakalanmıştı. Ankara Valiliği, iki şüphelinin, yılbaşı gecesi Kızılay civarında eylem yapmayı planladıklarını belirtmişti. Al Jazeera'nin ulaştığı emniyet kaynakları ise hedefin PKK'ya yakın çevreler olduğunu söylemişti.

Kaynak: Al Jazeera ve AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;