AKP

Çelik: Gördüğüm lüzûm üzerine istifamı vermiştim

AK Parti Genel Başkan Başdanışmanlığı görevini yürüten eski bakan Hüseyin Çelik, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Görevden alınmadım, gördüğüm lüzûm üzerine 15 gün önce istifamı vermiştim" dedi.

Konular: AKP, Türkiye

Yeni atanan AK Parti Genel Başkan Başdanışmanlarının açıklanmasının ardından önceki Başdanışmanlardan Hüseyin Çelik'in görevden alındığı iddia edildi.  Hüseyin Çelik Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Görevden alındığımı iddia edenlere: Ben gördüğüm lüzûm üzerine 15 gün önce istifamı vermiştim" açıklamasını yaptı.

Hüseyin Çelik, CNNTürk'te katıldığı programda yaptığı açıklamalar yüzünden tepki gören Bülent Arınç'ın bugün Twitter'dan yaptığı açıklamaları da retweet ederek sayfasından paylaşmıştı.

Çelik, kişisel internet sitesinde 26 Ocak'ta yayınlanan bir yazıda da, çözüm sürecine ilişkin AK Parti içinde bazı yetkili kesimleri eleştiren bir yazı kaleme almıştı. Çelik, kendisinin ve bazı AK Parti milletvekillerinin çözüm sürecine ilişkin endişelerini bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilettiğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

"Her zaman söyledik, söylemeye devam edeceğiz. Dünyanın hiç bir yerinde silahla saldıran terörist gruplara çiçek buketleri ile karşılık verilmez. Elbette kısa ve orta vadede silahlı mücadele terörle mücadelenin olmazsa olmazıdır. Ya uzun vade daha ne kadar uzayacak? Silah ”hard power”dır. Yani kaba güçtür. Siyaset, konuşma, müzakere, diyalog özetle akıl ”Soft Power”dır. Yani yumuşak güçtür. Kaba güç de ancak akılla yani yumuşak güçle idare edilirse bir işe yarar. Aksi takdirde yarayı derinleştirir. Doktorun tıbbî yöntemlerle yarayı deşmesi ile herhangi bir insanın bildiği yöntemlerle yarayı kurcalaması şüphesiz ki çok farklı şeylerdir."

AK Parti'de Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinde değişiklikler yapıldı. Yeni başdanışmanlar olarak Ankara milletvekili Ali İhsan (Mücahit) Arslan, eski Konya milletvekili Kerim Özkul, Ankara milletvekili Ertan Aydın ve Şanlıurfa milletvekili Zeynep Karahan Uslu görevlendirildi. 

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;