İş kazaları

Çerkezköy’deki fabrikada patlama

Tekirdağ Çerkezköy’deki bir tekstil fabrikasının kazanında patlama meydana geldi. Dumandan etkilenen 29 işçi hastaneye kaldırıldı.

tekirdağ'ın çerkezköy ilçesindeki organize sanayi bölgesi'nde kurulu tekstil fabrikasındaki kazanlardan biri, sabah saatlerinde patladı.

fabrikadaki dumanlardan etkilendiği belirtilen 29 işçi çerkezköy devlet hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

çerkezköy kaymakamı atilla selami abban, "kazanın bir tanesinde kimyasal reaksiyon nedeniyle aşırı ısınmadan dolayı patlama meydana gelmiş. koku ve duman nedeniyle fabrika boşaltıldı" dedi.

organize sanayi bölgesi'nde bulunan diğer bazı fabrikalardaki işçiler ise olası bir olumsuzluğa karşı evlerine gönderildi.

kaynak: dha

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;