CHP

CHP MYK olağanüstü toplandı

İstanbul'daki saldırıların değerlendirildiği olağanüstü CHP MYK toplantısının ardından bildiri yayımlandı. Bildiride, "Milletimize karşı alçakça saldırılarla dolu tarihine yeni bir katliam ekleyen PKK terör örgütü işlediği bu suçlarla amacına asla ulaşamayacaktır. Bu eli kanlı şebeke ve bu şebekeden beslenenler Cumhuriyet'e, demokrasiye, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne aşık halkımızın sarsılmaz iradesiyle yenilecektir" denildi.

Konular: Türkiye, CHP, PKK
[Fotoğraf: AA]

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde olağanüstü toplandı. İstanbul'daki saldırıların ele alındığı, yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından bir bildiri yayımlandı.

"İstanbul'da yaşanan saldırılarda şehit olan polislere ve yurttaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, millete başsağlığı ve yaralılara acil şifâlar dilenen" bildiride, "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde insanlığa karşı apaçık suç işleyen bu saldırının fâillerini, azmettiricilerini ve arkasındaki güçleri lanetliyoruz. Bilinmelidir ki milletimize karşı alçakça saldırılarla dolu tarihine yeni bir katliam ekleyen PKK terör örgütü işlediği bu suçlarla amacına asla ulaşamayacaktır. Bu eli kanlı şebeke ve bu şebekeden beslenenler Cumhuriyet'e, demokrasiye, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne aşık halkımızın sarsılmaz iradesiyle yenilecektir" denildi.

"Bütün dünyada olduğu gibi, Türkiye'de de kamu düzeninin sağlanması, huzur ve güven ortamının kurulması, terörle mücadele edilmesinin hükümetlerin görevi olduğuna" işaret edilen bildiride, "yaşanan yönetim zafiyeti nedeniyle bir yılda meydana gelen 17 büyük saldırıda, 360'ın üzerinde vatandaşın hayatını kaybettiği, bin 800'den fazla vatandaşın yaralandığı" belirtildi. Bildiride, şöyle denildi:

"Hükümet makamları yalnız kınama mesajı yayınlayacak değil, bu olaylar yaşanmasın diye önlem alınacak yerlerdir. Bu açıdan gereken özeleştiri açıkça yapılmalı, terör örgütlerine alan bırakan yönetim zafiyeti son bulmalıdır. İktidar, ülkemizin akılcı, bilimsel, sürdürülebilir ve milli bir terörle mücadele politikasına ihtiyacı olduğunu vakit geçirmeksizin kabul etmelidir. Bu bağlamda, terörle mücadeleyi zaafa düşüren, güvenlik güçlerimizin etkin mücadelesini engelleyen uygulamalardan vazgeçilmeli, huzur ve güven ortamını zedeleyen, toplumsal barışımıza zarar veren anti demokratik uygulamalar bir an önce son bulmalıdır. CHP terörle mücadelede hükümete her türlü desteği vermeye hazırdır."

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;