CHP

‘CHP savaşa karşı’

Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu'nun "CHP safını belirlesin: Ya Türkiye safında olacaklar, ya da PKK ve PYD terör örgütünün yanında olacaklar” sözlerine yanıt verdi: CHP, Türkiye'yi savaşa sokacak her kararın karşısındadır. Terörü pazarlık konusu yapmayan CHP’nin safı çok net bellidir.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu [Fotoğraf: AA]

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Cumartesi günü Erzincan'da AK Parti il danışma meclisi toplantısında kullandığı “CHP safını belirlesin: Ya Türkiye safında olacaklar, ya da PKK ve PYD terör örgütünün yanında olacaklar” ifadelerine yanıt verdi:

“CHP, 1 Mart 2003 tezkeresinde olduğu gibi, Türkiye'yi savaşa sokacak her kararın karşısındadır. Terör örgütü liderlerini ülkemize davet edenlere karşı, terörü toptan reddeden, pazarlık konusu yapmayan CHP’nin safı çok net bellidir. Safını belirlemesi gereken kişi, dış politikada Türkiye'nin değil de Erdoğan'ın çıkarlarını düşünen Davutoğlu'nun ta kendisidir.

Kişisel hesap ve çıkarlarına göre siyaset yürütenlerin, CHP'nin savaş ve terör karşıtı duruşunu anlayamamalarını doğal karşılıyorum. Çıkar siyaseti yürüterek cihatçı çeteleri destekleyenler için Suriyeli mültecilerin durumu bir trajedi değil, sadece bir pazarlık konusu olabilir."

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;