Amerika

CIA ilk tweet'ini attı

Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı CIA, Twitter'da hesap açtı. Sosyal medyada bir anda ilgi odağı olan CIA'in yazdığı ilk tweet kendilerine has üsluptaydı: Bunun ilk tweetimiz olduğunu ne teyit edebiliriz, ne de inkar.

Konular: Amerika

@cia hesabını kullanan teşkilat birkaç saat içinde 100 bin takipçiye ulaştı. 

cia'in ilk tweeti, teşkilatın genellikle bir olayla ilgili bilgi vermekten kaçındığı zamanlarda kullandığı klasikleşmiş üslupta oldu:  bunun ilk tweetimiz olduğunu ne teyit edebiliriz, ne de inkar.

 

esprili bir dille atılan tweet kısa sürede 70 binden fazla paylaşıldı. 

cia kendi hesabından çoğu devlet kurumu olan 25 hesabı takip ediyor. 

yazılı bir açıklama yapan cia direktörü john brennan, "bu platformlara daha fazla yayılarak, cia'in misyonu, tarihi ve diğer gelişmeler hakkında kamuoyuyla doğrudan iletişim kurmayı amaçlıyoruz" ifadesini kullandı. 

facebook hesabı da açan cia'in daha önce youtube ve flickr hesabı da bulunuyordu.,

kullanıcılardan cia'e ilginç mesajlar

twitter kullanıcılarının cia'e yazdığı mesajlar da hayli ilgi çekiciydi. @sfiegerman isimli kullanıcı "cia tarafından takip edildiğime dair twitter'dan bildirim almak kadar ürkütücü bir şey hayal edemiyorum" diye yazdı.

bir başka kullanıcı ise "sadece 25 hesabı mı takip ediyorsunuz, yemezler" diye mesaj attı. @daveweeden aldı kullanıcı da benzer şekilde "25 kişi mi, yoksa bütçeniz mi kesildi" diye yazdı.

@evanescence7041 adlı kullanıcı ise cia'in mesajının bugüne kadarki en iyi açılış tweeti olduğunu belirtti. 

kaynak: al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;