Avrupa

Çinli sanatçı Prag'daki heykellerinin üzerini kapattı

Çinli sanatçı ve aktivist Ai Weiwei, mülteci krizine kayıtsız kaldığını düşündüğü Çek Cumhuriyeti hükûmetini protesto etmek için başkent Prag'daki heykellerinin üzerini termal battaniyeler ile kapattı. Altın renkli termal battaniyeler, Avrupa yolundaki mülteciler tarafından ısınmak için kullanılıyor.

Çinli sanatçı eylemini, ''Mültecilerin itibarını savunmak adına bir jest'' olarak tanımladı. [Fotoğraf: Instagram]

Çinli sanatçı ve aktivist Ai Weiwei, mülteci krizine karşı kayıtsız kaldığına inandığı için eleştirdiği Çek Cumhuriyeti hükûmetini, başkent Prag'daki heykellerinin üzerini, Avrupa yolundaki mülteciler ile özdeşleşen altın renkli termal battaniyeler ile kapatarak protesto etti. 

[Fotoğraf: https://www.instagram.com/aiww/]

Ai Weiwei, Prag Ulusal Galerisi'nin 220. yıl dönümü için yaptığı 12 zodyak kafası heykelinin hepsinin üzerini kapattı. Weiwei, AP haber ajansına eylemini, ''sığınmacıların itibarlarını savunmak adına bir jest'' diye tanımladı.

[Fotoğraf: https://www.instagram.com/aiww/]

Kaynak: Storyful, Al Jazeera 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;