PKK

Cizre ve Sur'da saldırı: 2 şehit

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre ilçesinde ve Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlar sırasında iki askerin şehit olduğunu açıkladı. Cizre'de şehit olan asker bodrumunda yaralılar bulunduğu iddia edilen evin yakınlarında düzenlenen silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Konular: Türkiye, PKK
[Fotoğraf:AA-Arşiv]

Genelkurmay Başkanlığı, Cizre'de devam eden operasyonlar esnasında bir askerin şehit olduğunu açıkladı. Şehit Uzman Çavuş Yusuf Haldun Uslu, Şırnak'ın Cizre ilçesinde bodrum katında yaralılar bulunduğu iddia edilen evin yakınlarında düzenlenen silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Genelkurmay açıklaması şu şekilde:

"29 Ocak 2016 tarihinde Şırnak ili Cizre ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz."

İlerleyen saatlerde bir açıklama daha yayımlayan Genelkurmay, Diyarbakır Sur’da da PKK saldırısına uğrayan bir askerin şehit olduğunu bildirdi. Açıklamada “29 Ocak 2016 tarihinde Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 16.55’te şehit olmuştur” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Genelkurmay Başkanlığı, AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;