PKK

Cizre'de 1 şehit, 3 yaralı

Şırnak'ın Cizre ilçesindeki Nur mahallesinde çıkan çatışmada 1 polis memuru şehit oldu, 3 güvenlik görevlisi de yaralandı.

Konular: Türkiye, PKK
[Fotoğraf: AA / Arşiv]

Şırnak'ın Cizre ilçesinde 4 Aralık'ta ilân edilen sokağa çıkma yasağından sonra, "PKK'lıların kazdıkları hendekleri kapatmak ve kurdukları barikatları kaldırmak" için 14 Aralık'ta başlatılan operasyonlar sürerken, bu sabah saatlerinde Nur mahallesinde çatışma çıktı.

Polis ve askerin ortak operasyonu kapsamında Nur mahallesine girmeye çalışan güvenlik güçleri ile PKK'lılar çatıştı.

Açılan ateşte 1 polis memuru şehit olurken, 1 polis ve 2 asker yaralandı. Yaralılar Cizre Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Şırnak Asker Hastanesi'ne sevk edildi.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;