PKK

Cizre'de bir şehit

Şırnak'ın Cizre ilçesinde güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasındaki çatışmada bir uzman çavuş şehit oldu. İlçede sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar sürüyor. Genelkurmay'a göre 6 PKK'lı öldürüldü.

Konular: Türkiye, PKK

Şırnak'ın Cizre ilçesinde güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında çıkan çatışmada bir uzman çavuş şehit oldu. Hendekleri kapatmak ve barikatları kaldırmak için 14 Aralık günü sokağa çıkma yasağı ilân edilen Cizre'de, perşembe akşamı güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında çatışma çıktı. Çatışmada PKK'lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateşte bir uzman çavuş şehit oldu. İki asker de yaralandı.

İlçede çatışmalar sürerken, art arda patlama sesleri duyuldu. 

Genelkurmay Başkanlığı, çıkan çatışmada altı PKK'lının öldürüldüğünü duyurdu.

Hayati tehlikesi olmayan iki askerin tedavileri sürüyor.

Kaynak: Genelkurmay Başkanlığı

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;