Merkez Bankası

Davutoğlu: Daha fazla indirim beklentisi içindeyiz

Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararıyla ilgili açıklama yapan Başbakan Davutoğlu, "Türk ekonomisi ve siyasetindeki istikrar açısından daha fazla indirim beklentisi içerisindeyiz" dedi.

Davutoğlu, "Biz bunun daha fazla ivmeyle seyretmesi gerektiği kanaatindeyiz" ifadelerini kullandı. [Fotoğraf: Reuters]

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararıyla ilgili "Biz bunun daha fazla ivmeyle seyretmesi gerektiği kanaatindeyiz" dedi.  

Macaristan'da yaptığı açıklamada Davutoğlu, "Türk ekonomisi ve siyasetindeki istikrar açısından daha fazla indirim beklentisi içerisindeyiz" ifadesini kullandı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), politika faiz oranını yüzde 7,75'ten yüzde 7,50'ye indirme kararı almıştı.

TCMB, faiz koridorunun üst bandını yüzde 11,25'ten yüzde 10,75'e ve faiz koridorunun alt bandını yüzde 7,50'den yüzde 7,25'e indirmişti.

Kaynak: Al Jazeera ve Anadolu Ajansı

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;