PKK

Diyarbakır’da aile sağlığı merkezine saldırı

Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki bir aile sağlığı merkezi, Molotof saldırıları ile yakıldı. Merkezin büyük kısmı, içindeki aletlerle birlikte kullanılamaz hale geldi.

Konular: PKK, Türkiye
[Fotoğraf: Sağlık Bakanlığı]

Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki 4 nolu aile sağlığı merkezine molotof kokyetlleri ile saldırı gerçekleşti. Çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Al Jazeera’ya açıklama yapan Sağlık Bakanlığı yetilileri merkezde görev yapan 3 aile hekiminden 2’sine ait tüm demirbaşlar kullanılamaz hale geldiğini belirtti.

Saldırıda yaralanan olmadı. Merkezdeki hasta verileri, saldırılar sonrası bu tür saldırıların tekrarlanması ihtimaline karşı yedeklendi.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;