PKK

Diyarbakır'da iş makinelerine el konuldu

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK mensuplarına yardım ettikleri gerekçesiyle bazı belediyeler hakkında başlattığı soruşturma kapsamında birçok iş makinesi ve araca el koydu. Olayla ilgisi olduğu öne sürülen 6 belediye görevlisi tutuklandı.

Konular: PKK, Türkiye

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca,  PKK mensuplarına yardım ettikleri gerekçesiyle Diyarbakır'daki bazı ilçe belediyeleri hakkında başlatılan soruşturma kapsamında birçok iş makinesi ve araca el konuldu. Başsavcılık, örgüt mensuplarına yardım ettikleri gerekçesiyle Diyarbakır'a bağlı 6 ilçe belediyesi hakkında hakkında soruşturma başlattı. Olayla ilgisi olduğu öne sürülen 6 belediye görevlisi tutuklandı.

Dicle, Silvan, Sur, Kulp, Bismil ve Lice belediyeleri hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ilçe belediyelerine ait bazı kepçe, araç ve tekerlekli iş makinesi ile Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresine (DİSKİ) ait bir traktör kepçesine el konuldu.

Gözaltına alınan belediye çalışanları F.K, H.C, A.R.Ç, Y.S, A.Ö ve A.Ö. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Soruşturma sürdürülüyor.

PKK üyeleri, açtıkları hendekler ve kurdukları barikatlarda bölgede HDP tarafından yönetilen belediyelerin iş makinelerini kullanmışlardı. Bu iş makinelerinin kimi zaman belediye çalışanları tarafından kullanıldığını da iddia ediliyor.

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;