Bilim-Teknoloji

Dünya, Venüs ve Ay aynı karede

Yüksek çözünürlüklü görüntülerde Dünya, Venüs ve Ay...

Konular: Bilim-Teknoloji

Japonya Uzay Araştırma Ajansı, Ay'daki uzay aracı Kaguya tarafından 2007 ve 2008'de kaydedilen yüksek çözünürlüklü görüntüleri yayınladı.

Görüntülerde; Dünya, Ay ve Venüs'ün bir araya geldiği anlar yüksek çözünürlükle izlenebiliyor. 

Görüntüler, 'The Planetary Society' tarafından Kaguya'nın verilerinden derlendi. Topluluk, lens parlamalarının ve diğer teknolojik aksaklıkların orijinal görüntülere zarar vermediğinden emin olunması için kaydedildikten 7 yılı aşkın bir süre sonra yayınlandığını açıkladı. 

Kaynak: Storyful 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;