Göç

Edirne'de tır dorsesinde 97 sığınmacı yakalandı

Edirne'de bir tırın dorsesinde, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 22'si çocuk 97 sığınmacı yakalandı.

Konular: Türkiye, Göç
[Fotoğraf: AA]

Edirne Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Kapıkule Gümrük Kapısı istikametine seyreden bir tırı hatalı sollama yaptığı için durdurdu.

Sürücünün şüpheli hareketler sergilemesi üzerine aracın dorsesini kontrol eden ekipler, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 22'si çocuk 97 sığınmacı tespit etti.

Ekipler, tırın çevresinde güvenlik önlemi alarak, sığınmacıları kontrollü şekilde minibüslere bindirdi.

Sığınmacılar, işlemlerinin yapılması için jandarma komutanlığına götürüldü. Sürücüye ise yasa dışı yük ve yolcu taşımacılığı yaptığı için 15 gün trafikten men cezası verildi.

Sürücünün sığınmacıları tırın dorsesine İstanbul Selimpaşa mevkisinden aldığı iddia edildi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;