Basketbol

Efes Dörtlü Final'e yürüyor

Fenerbahçe'nin Panathinaikos'u eleyip Dörtlü Final'e çıktığı play-off'larda Efes, Olympiakos'u yenip seride 2-1 öne geçti. Darüşşafaka ise Real Madrid'e yenildi ve seride geriye düştü.

Maç 64-60 sona erdi. 

Dörtlü Final, 19-21 Mayıs'ta İstanbul'da düzenlenecek. Fenerbahçe ile CSKA Moskova bileti kapan takımlar oldu.

Efes, Olympiakos'u geçerse Dörtlü Final'de CSKA Moskova ile eşleşecek. Fenerbahçe ise Darüşşafaka-Real Madrid eşleşmesinin galibi ile oynayacak.

Efes-Olympiakos serisinde dördüncü maç Cuma günü oynanacak. Kazanırsa Dörtlü Final'e yükselecek.

Fenerbahçe, Anadolu Efes ve Darüşşafaka Doğuş, aynı anda Dörtlü Final'e yükselirse, 1959 yılında başlayan organizasyonun tarihinde ilk kez bir ülkeden 3 takım son 4'e kalacak.

Kaynak: Al Jazeera 
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;