Suudi Arabistan

Erdoğan umre yaptı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için gittiği Suudi Arabistan'da umre yaptı.

[Fotoğraf: Twitter]

cumhurbaşkanı tayyip erdoğan, cidde kral abdulaziz uluslararası havalimanı'ndaki kraliyet misafirhanesi'nde ihrama girerek karayoluyla mekke'ye ulaştı.

suudi güvenlik güçlerinin oluşturduğu daire içerisinde gece yarısı mescid-i haram'a giren cumhurbaşkanı erdoğan ve beraberindeki heyet, kâbe'de önce umre tavafını yaptı. erdoğan ve beraberindekiler daha sonra merve ve safa tepeleri arasında umre sayını tamamladı.

cumhurbaşkanı erdoğan umresini bitirdikten sonra cidde'de, mescid-i haram'ın yanındaki suudi arabistan kraliyet konukevi'ne geçti.

cumhurbaşkanı erdoğan ile eşi emine erdoğan, başbakan yardımcıları yalçın akdoğan ve numan kurtulmuş, ekonomi bakanı nihat zeybekci, dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu da umre yaptı.

erdoğan ve beraberindekiler pazar günü medine'ye gidecek, medine-i münevvere'de hazreti muhammed'in kabrinin olduğu mescidi nebevi'yi ziyaret edecek.

erdoğan, mekke ve medine'deki programlarının ardından başkent riyad'a geçerek, suudi arabistan kralı selman bin abdülaziz al suud ile görüşecek.

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;