Futbol

Ersan'ın Çin yolculuğu başlıyor

Beşiktaş'tan, Hebei China Fortune takımına transfer olan milli futbolcu Ersan Adem Gülüm Çin'e hareket etti. 28 yaşındaki futbolcu mutluluğu ve hüznü bir arada yaşıyor.

Konular: Spor, Transfer
Ersan Gülüm Beşiktaş'a Adanaspor'dan gelmişti. [AA]

Yeni takımına katılmak için Çin'e gidecek 28 yaşındaki futbolcu, yolculuk öncesi Atatürk Havalimanı'nda duygularını basın mensuplarına anlattı.

Beşiktaş'taki 6 yılının çok güzel geçtiğini vurgulayan Ersan, "Bir yandan mutluyum, bir yandan da üzgünüm. Beşiktaş'ta çok güzel anılarım geçti. 6 yılımı, emeğimi verdim Beşiktaş'a. Türkiye maceram şimdilik bitti. Şimdi yeni maceralar başlıyor. Eşimle Çin'e taşınacağız. Mutluyum ama aynı zamanda da üzülüyorum. İnşallah Beşiktaş'ta olduğu gibi orada da güzel anılarım olur" dedi.

Gaziantepspor maçında yaşadığı sakatlık sonrası sağ diz ön çapraz bağı kopan ve sezonu kapatan Beşiktaş'ın Brezilyalı stoperi Luiz Rhodolfo'ya üzüldüğünü belirten Ersan, "Ben transfer oldum sonra stoper sakatlandı. 'Ersan kalır mı' diye haberler çıktı ama transferim olmuştu. Onun için geç olmuştu" ifadelerini kullandı.

Ersan, "Rhodolfo'nun sakatlığı daha önce olsaydı takımda kalır mıydın?" sorusuna ise "O yönetime bağlı. Sonuçta onlar patron. Ne derlerse ona göre davranıyoruz. Kulüpler anlaşsaydı, olabilirdi. Beklerdim, birkaç hafta sonra giderdim" cevabını verdi.

Beşiktaş taraftarına da teşekkür eden milli futbolcu, "Beşiktaş'ın kapıları bana her zaman açık, diye düşünüyorum. Futbol bu. Belki kariyerimi sonlandırdıktan sonra hoca olarak dönebilirim. Tabii hoca olmak istersem. Herkese hakkımı helal ediyorum. İnşallah siz de bana hakkınızı helal edersiniz. Güzel günler geçirdik. Zor günler de oldu. Her şey için sağ olun" şeklinde konuştu.

Öte yandan milli futbolcuya havalimanındaki yolcular ilgi gösterdi. Yolcularla fotoğraf çektiren Ersan, basın mensuplarıyla da vedalaştı.

Ailesinin uğurladığı milli futbolcu Abu Dabi aktarmalı olarak Pekin'e gidecek.

Kaynak: AA
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;