Avrupa

Facia kıl payı atlatıldı

İspanya'nın Barcelona kentindeki El Prat Havaalanı'nda iki uçağın çarpışması pilotlardan birinin son andaki manevrasıyla önlendi.

Konular: Avrupa

Rusya'nın başkenti Moskova'dan havalanan UTair Hava Yolları'na ait Boeing 767-300 yolcu uçağı El Prat Havaalanı'na ineceği sırada pistte Arjantin Havayolları'na ait SkyTeam Airbus A340-300 yolcu uçağını fark etti.

Tehlikeyi fark eden Rus uçağının pilotu son anda yükselmeyi başardı. Pisti pas geçen pilot, havada bir tur attıktan sonra uçağı başarılı bir şekilde piste indirdi.

Barcelona’da yaşayan bir amatör kameraman tarafından tesadüfen çekilen görüntüler, İspanya’da büyük yankı yaptı. Görüntülerin internette paylaşılması üzerine açıklama yapmak zorunda kalan yetkililer, böyle inişlerin doğallığına dikkat çektiler.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;