Göç

Fransa'da göçmenlere müdahale

İngiltere ile Fransa'nın mülteci olarak kabul etmediği Calais'deki göçmenler, aktivistlerin de yardımıyla Manş Denizi'ni feribotla aşıp İngiltere'ye geçmeye çalıştı. Ancak polis göçmenlere müdahale edip 24 kişiyi gözaltına aldı.

Konular: Göç, Avrupa

İngiltere ile Fransa'nın mülteci olarak kabul etmediği Calais'deki göçmenler, aktivistlerin de yardımıyıla Manş Denizi'ni aşıp İngiltere'ye geçmeye çalıştı. ancak polis göçmenlere müdahale edip, 24 kişiyi gözaltına aldı. 

Fransa'nın Calais'de göçmenlerin kaldığı alanı tahliye girişiminin ardından bir grup göçmen, limandaki feribota binip İngiltere'ye geçmeye çalıştı. Aktivistlerin de destek verdiği 50'ye yakın göçmen feribota binse de polis müdahalesine maruz kaldılar. 

Feribota binmeye çalışan göçmenlere gazla müdahale eden polis, feribottakileri de indirdi. Müdahale sonucunda 24 göçmen ve 11 aktivist gözaltına alındı. 

Kaynak: AFP

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;