Türkiye

Gazeteci Nuh Köklü öldürüldü

İstanbul Kadıköy’de arkadaşlarıyla kartopu oynarken camına kartopu isabet eden esnaf tarafından bıçaklanan gazeteci Nuh Köklü hayatını kaybetti.

Konular: Türkiye
Gazeteci Nuh Köklü, camına kartopu isabet eden esnaf tarafından bıçaklanarak öldürüldü. [Fotoğraf-CHA]

İddiaya göre, Yeldeğirmeni Mahallesi Karakolhane Sokak'ta 10 kadar arkadaşıyla kartopu oynayan gazeteci Nuh Köklü, camına kartopu isabet eden aktar dükkânı sahibi Serkan A. tarafından bıçaklandı.

Göğsünden bıçaklanan Köklü'nün, ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken kalbi durdu ve ve tekrar çalıştırıldı. Köklü hastanedeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Olayın ardından Köklü'nün arkadaşları ve vatandaşlar tehditler savurmayı sürdüren şüpheli esnaf Serkan A'yı darbetti. Polis ekipleri Serkan A'yı gözaltına aldı.

Hastane önünde bekleyen Köklü'nün arkadaşlarından Altuğ Akbaş yaşanan olayın dehşet verici olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Bir grup arkadaş kartopu oynarken kaza eseri kartopu esnafın camına isabet etti. Esnaf tehdit ediyor, dükkânına girip sopa ile çıkıyor. Sonra bıçakla saldırıyor. Esnaf, yere düşen bir arkadaşını korumaya çalıştığı sırada Nuh'u bıçakladı. Ambulans ile hastaneye getirilmesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti."

Olay sırasında Köklü'nün yanında bulunan kız arkadaşı Ferda Sayın da esnafın çevresiyle problemleri bulunan biri olduğunu savunarak, "Daha önce başkaları da bu kişi ile sorunlar yaşamış. Nuh daha geçen gün bu dükkândan alışveriş yapmıştı. Beraber sokak köpekleri için mama almıştık. Ama nasıl bir esnaf ise bir arkadaşımız onu sakinleştirmeye çalışırken onun üzerine bile sopa ile yürüdü" diye konuştu.

Gazeteci Köklü'nün cenazesi Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsinin ardından defnedilmek üzere Ankara'ya gönderilecek.

Gözaltındaki şüpheli Serkan A'nın ise işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;