Kültür-Sanat

Geleceğe Dönüş seti canlanıyor

Dünya sinema tarihinin en sevilen ve en çok izlenen film serilerinden ‘Geleceğe Dönüş’teki ‘Hill Valley’ daha önce de birçok film setini tasarlayan Secret Cinema tarafından Londra’da canlandırılıyor.

Konular: Kültür-Sanat
'Geleceğe Dönüş' filminin başrolünde Michael J. Fox (solda) rol alıyor.

Secret Cinema, 2007’de İngiltere’de kurulan bir organizasyon firması. Sinema izleyicisine istediğini değil hayal ettiğini veren farklı bir sinema oluşumu. Kültleşen filmlerin setlerini küçük ölçekli ve en önemlisi ‘gizli’ yerlerde canlandırarak, filmi hayranları için üç boyutlu hale getiriyor.

Daha önce aralarında Ghostbusters, A Night At the Opera, The Warriors, Miller’s Crossing, The Grand Budapest Hotel, Lawrence of Arabia, The Shawshank Redeption, Brazil gibi filmlerin set tasarımlarını yapan Secret Cinema, bu defa ‘Back to the Future (Geleceğe Dönüş)’ filmini canlandırmaya hazırlanıyor.

24 Temmuz-10 Ağustos arasında ziyaret edilebilecek olan ‘Geleceğe Dönüş’ setinde önceki projelerde olduğu gibi izleyicileri birçok sürpriz bekliyor. Filmin kültleşmiş DeLorean, uçan kaykay, kendi kendini kurutan mont, ‘Enchantment Under the Sea’ partisi gibi birçok detayın da canlandırılması bekleniyor. Şimdilik nerede yapılacağı gizli tutulan etkinliğin biletleri, yetişkinler için 53 Sterlin, 5-15 yaş arası çocuklar için 25, ikiden fazla aile üyesinin katılımı durumunda aile bileti 140 Sterlin şeklinde ücretlendiriliyor.

Orijinal hikayede California’da bulunan ‘Hill Valley’ kasabasının birebir kopyasının içerisinde yer alacak izleyiciler, aynı zamanda filmin müziklerini de o an içerisinde bulundukları dekorun, filmdeki sahnesiyle eşzamanlı olarak dinleyebilecekler.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;