Bilim-Teknoloji

Google günde 100 milyar kelime çeviriyor

Google, çeviri yapan Translate hizmetinin her gün 100 milyar kelime çevirdiğini açıkladı. Hizmetin geliştirilmesi için her gün binlerce kişiden geri bildirim alındığı belirtildi.

Konular: Bilim-Teknoloji
Google Translate'in günlük işlem kapasitesi 100 milyar kelimeye ulaştı.

Google ağırlıklı olarak iş dünyası tarafından kullanılan Translate hizmetinin her gün 100 milyar kelime çevirdiğini açıkladı. Google resmi diyalogların yanı sıra Translate'i günlük konuşma dilinde de geliştirmek için binlerce kullanıcı bilgisinden yararlandıklarını belirtti.

Firma tarafından verilen bir örnekte, Translate'in kullanıcı tarafından bozuk girilen cümleyi nasıl düzelttiği gösterildi.

[[Fotoğraf: Google]]

Google bu yıl içinde hizmetin iOS ve Android uygulamalarını gerçek zamanlı sesli çeviri yapılabilmesi için güncellemişti. Firma 90 dilde hizmet veren Translate'in diyalogları düzeltme yeteneğini geliştirmek için kullanıcılara da bir araç sunmuştu.

Kaynak: Google ve Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;