Türkiye

Görgü tanıkları patlamayı anlattı

İstanbul Sultanahmet'te meydana gelen patlamayı görgü tanıkları anlattı. Bir görgü tanığı, patlamayı 'çok şiddetli' olarak nitelendirirken, başka bir görgü tanığı da "Çalıştığım otelden meydana baktığımda büyük bir duman yükseliyordu" dedi.

Konular: Türkiye

Sultanahmet'teki patlamanın ardından polis geniş güvenlik önlemleri alırken, vatandaşların meydana girişlere izin verilmiyor. Sultanahmet tramvay durağından itibaren polis yolu keserken meydanda bulunan vatandaşlar güvenlik şeridinin dışına çıkarıldı. Meydanda polis, itfaiye ve ambulans yetkilileri ile görevliler dışında kimse kalmadı. 

Sultanahmet'te bir otelde çalışan Murat Manaz isimli görgü tanığı patlama anını ve sonrasında yaşanılanları şu şekilde anlattı:

"Saat 10.19 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi. Çalıştığım otelden meydana baktığımda büyük bir duman yükseliyordu. Gökyüzüne baktığımda ise martılar havada uçuşuyordu. Meydan bir anda kalabalıklaştı. Aşağı inip olay yerini kontrol etmek istediğimde çok sayıda insanın koşuşturduğunu gördüm." 

Başka bir görgü tanığı da çok şiddetli bir patlama olduğunu belirtirken, yaşadıklarını "Bir arkadaşın, yaralının koluna girdim. Polis geldi, ikinci bir bomba ihtimaline karşı bizi bölgeden çıkardı" ifadeleriyle anlattı. 

Kaynak: AA; DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;