Suriye'de iç savaş

Halep ve İdlib'de 73 sivil öldü

Suriye rejimi ve Rus savaş uçaklarının Halep'teki muhalif semtlere düzenlediği saldırılarda 51 sivil hayatını kaybetti. İdlib'deki hava saldırılarında ise 22 sivil öldü.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nden yapılan açıklamaya göre, Halep'in iç ve batı bölgelerine düzenlenen hava saldırılarında en az 51 sivil hayatını kaybetti. 

Halep'teki AFP muhabiri de saldırıların geçen haftalarda muhaliflerin eline geçen Ramuse semtinde yoğunlaştığı bilgisini aktardı. 

Ramuse, Halep'in doğusundaki muhaliflerle batıdaki İdlib bölgesindeki muhalif bölge arasındaki tek geçiş noktası. 

Muhalifler 6 Ağustos'ta düzenledikleri saldırılarla burayı ele geçirmiş, Ramuse'deki rejimin askeri akademisini de kontrol altına almıştı. 

İdlib'de 22 ölü

Cumartesi akşam saatlerinde rejim ve Rus savaş uçakları muhaliflerin güçlü olduğu İdlib'i de hedef aldı. 

İnsan Hakları Gözlemevi saldırılarda İdlib'de 22 sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu. 

Kaynak: AFP

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;