Galatasaray

Hamzaoğlu Galatasaray yolunda

Galatasaray, teknik direktörlük için A Milli Takım yardımcı antrenörü Hamza Hamzaoğlu’na teklifte bulundu. Hamzaoğlu olumlu yanıt verdi. TFF, kararı Terim'e bıraktı.

Konular: Futbol
Hamza Hamzaoğlu, Akhisar Belediye'yi Süper Lig'e çıkarmıştı. [Fotoğraf: galatasaray.org]

NTV Spor’a konuşan Hamzaoğlu, "Galatasaraylı yöneticilerle telefonla görüştük. Galatasaray bizim camiamız, olumsuz bir cevap vermedim. Yönetim de kendi arasında konuşacak. Ancak ben de şu anda TFF'de görevliyim. TFF'nin de onayının olması halinde, Galatasaray ile görüşeceğiz” dedi.

1991-1995 yılları arasında Galatasaray forması da giyen Hamza Hamzaoğlu'nun, sarı kırmızılı ekibin başına geçmesi halinde milli takımdaki görevinden ayrılıp ayrılmayacağı henüz belli değil.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in onay vermesi durumunda Hamza Hamzaoğlu'nun Galatasaray Teknik Direktörlüğü için kolaylık sağlamaya hazır olduklarını söyledi.

44 yaşındaki teknik adam, 2011’de çalıştırmaya başladığı Akhisar Belediyespor’u 2012’de Süper Lig’e çıkarmıştı.

2013’te milli takımda da görev almaya başlayan Hamzaoğlu, bir yılın ardından, yardımcılığını yaptığı Fatih Terim’in “İki takımdan birini seç” talebi üzerine Akhisar’dan ayrılmıştı.

Galatasaray'da, sezon başında Roberto Mancini'nin yerine göreve gelen Cesara Prandelli ile yollar dün ayrıldı.

Kaynak: NTV Spor ve AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;