Hindistan

Hindistan'da patlamalar: 85 ölü

Hindistan'da bir restoranda patlayan tüp, yakınlardaki depoda saklanan dinamitleri de ateşledi. İki patlama sonunda en az 85 kişi öldü, yüzden fazla da yaralı var.

Konular: Hindistan
[Fotoğraf: Reuters]

Hindistan’da kalabalık bir restoranda tüp patladı. Patlamanın etkisiyle yakınlardaki bir depoda tutulan inşaat patlayıcıları da alev aldı. Tüp patlamasında yaralananlara yardıma gelenler de ikinci patlamaya yakalandı. En az 85 kişi öldü, 100’den fazla da yaralı var.

Ülkenin merkezindeki Petlawad kentinde sabah saatlerinde ilk patlama kalabalık bir restoranda meydana geldi. Patlamanın ardından yardıma koşan kalabalık, yakınlardaki bir depoda tutulan dinamitlerin de alev almasıyla ikinci patlamaya maruz kaldı.

Sokaktaki bütün binalarda hasara neden olan ikinci patlamada, deponun çöken çatısı altında onlarca kişi kaldı. Hindistan polisi enkazdan şimdiye kadar en az 85 ceset çıkarıldığını söyledi. Sağlık çalışanı Arun Şarma, ekibinin en az 100 yaralıya baktığını söyledi.

“Bu trajik kaza bizi çok sarstı. Olayın sebebi araştırılacak” diyen Eyalet Başbakanı Şivraj Singh Çouhan, ölenlerin ailelerine 3 bin dolar, yaralılara da 750 dolar yardım yapılacağını açıkladı.

Kaynak: Reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;